סטארטאפים של סלבס: האם לסטארט אפ של ג’סיקה אלבה יש סיכויי הצלחה גבוהים יותר מהסטארט אפ שלך?

סטארטאפים של סלבס: האם לסטארט אפ של ג'סיקה אלבה יש סיכויי הצלחה גבוהים יותר מהסטארט אפ שלך?

אנה חייפץ | שיווק אונליין Gaia VSM | יוני 2016

אחת הבעיות העיקריות של סטארט אפ היא להגיע אל קהל היעד שלו מצד אחד, ומצד שני להגיע אל המשקיעים הנכונים. האם לאמן או ל"סלב" יהיה קל יותר לקדם את הסטארט אפ שלו בהיותו מפורסם?

בעולם שלכל גיק בכיתה ט' יש כבר רעיון לסטארט אפ הבא שלו ופתאום החלום של כולם זה שבסוף השבוע יורידו מיליוני פעמים את האפליקציה שלהם והם יהפכו מאדם מן השורה למיליונר החדש – לא פלא שגם אמנים ומפורסמים כיום רצים אל עבר היזמות. אז הנה לכם כמה דוגמאות של אומנים ומפורסמים שעושים את דרכם אל עבר האקזיט.

  1. הסטארטאפ של שלום מיכאלשווילי

אתם אולי מכירים אותו בתור דמות קומית במסך הטלוויזיה שלכם, אך כיום שלום מיכאלשווילי הוא גם סטארטאפיסט מן השורה. הסטארט אפ ששלום הקים ביחד עם שותפו אייל בר-עוז, הוא בעצם אתר לצעצועים בשם Toyz, אשר מבטיח להיות המקום הזול ביותר לקניית צעצועי ילדים ברשת ובכלל. שלום מספר כי לראשונה ראה את הצורך באתר שכזה כאשר ביקר בסין ונדהם לגלות את הפער המטורף בין מחירי הצעצועים שם לבין המחיר שלהם בארץ. מאז האתר לא מפסיק לפרוח, שלום מאמין כי חווית הלקוח היא מעל הכל, לכן ב-Toyz מקפידים במיוחד על השירות.

אתר Toyz עושה רושם כי יעלה ויצליח. עם שוק המגלגל כיום מחזור של כמיליארד ש"ח בשנה וגדל מדי שנה ב-2% עד 4%, אין ספק שקצת שיווק נכון והקפדה על שירות אדיב יגדילו את סיכוייהם להצליח ובגדול.

Toyz 

2. הסטארטאפ של יוני בלוך

יוני בלוך הקים את הסטארטאפ Interlude ביחד עם שותפו המוזיקלי ברק פלדמן כבר בשנת 2009. חברת Interlude היא בעצם פלטפורמה להצגה של סרטים וקליפים מוזיקליים אינטראקטיביים. בנוסף לעובדה שמיזם זה כבר גייס מספר פעמים כמה מיליוני דולרים (עד כה עומדים סך הגיוסים של החברה על 36.5 מיליון דולר), בשנת 2010 נבחר Interlude לזוכה בכנס ה- Techonomy הישראלי. אם אתם עדיין תוהים האם מעבר לתארים וגיוס המיזם הזה זכה לתהילה – אז התשובה היא כן! החברה כבר הוציאה קליפים שכאלה לבוב דילן, ניקי מינאז', קולדפליי  ולאחרונה גם ללד זפלין.

Interlude 

3. הסטארטאפ של ג'סיקה אלבה

ועכשיו מהגזרה הבינלאומית. ג'סיקה אלבה היא לא פחות מאחת מכוכבות הקולנוע המצליחות ביותר בארצות הברית ובעולם. לא כולם יודעים אך אלבה מנהלת סטארט אפ משגשג ומצליח כבר משנת 2011. הסטארט אפ ששמו הוא Honest הוא אתר אינטרנט אשר מציע לקהל הרחב למעלה מ-100 מוצרי בריאות. כיום החברה הזו שווה כמיליארד דולר וגייסה כבר למעלה מ-220 מיליון דולר במימון פרטי.

עם 1,836,908 עוקבים בעמוד החברה בפייסבוק (נכון לרגע כתיבת הכתבה) החיסרון כנראה היחיד בלהיות מפורסם בעל מיזם, הוא שאם אתה מפקשש כולם ישמעו על זה בגדול, ובכל מקום אפשרי. לאחרונה עשרות צרכנים כועסים אשר השתמשו בקרם הגנה של החברה העלו תמונות לרשתות החברתיות בהם הציגו מה קרה להם לאחר שהשתמשו בקרם זה.

Honest

 

ולסיכום אם אתם שואלים אותי האם יש קשר להצלחתה של ג'סיקה אלבה בתחום הסטארטאפ להיותה מפורסמת? אז התשובה היא חלוקה. מצד אחד האוהדים שלה תמיד יעדיפו לרכוש את המוצרים שלה ולא של מישהו אחר שהם לא מכירים. הם מרגישים מחויבים לעשות זאת. העובדה שלדמות מפורסמת ישנם אוהדים יוצר להם לקוחות עוד לפני שיש להם אפילו מוצר! מצד שני, אם מיילי סיירוס הייתה מוכרת מוצרים טבעיים לתינוקות סביר להניח שפחות קהל היה מרגיש בטוח לקנות אצלה. אז בסיטואציה הזו זה באמת תלוי מי האמן ואיזו אג'נדה הוא מביא איתו.

Newsletter

No Comments Yet.

Leave a comment