בניית צוות שיווק מקצועי בשילוב מיקור חוץ לסטארטאפ שלכם

 

בניית צוות שיווק מקצועי בשילוב מיקור חוץ לסטארטאפ שלכם

רוב חברות הסטארטאפ היום מבינות ששיווק הוא המכשול הגדול ביותר להצלחת המיזם. יחד עם זאת, רוב היזמים לא מגיעים השיווק ומכירים אותו פחות. איך בונים צוות שיווק נכון שיוכל מצד אחד להיות מאוד מקצועי ומצד שני להיות מאוד מחויב לסטארטאפ שלכם. הדרך שאני ממליצה הוא שילוב של מיקור חוץ עם מעט שיווק אין האוס. גיליתי שזה פטנט מנצח.

אז לאלו מכם ששואלים מה הוא מיקור חוץ (או באנגלית Outsoaring) הכוונה היא הוצאת חלק מהפעילויות של הסטארטאפ שלכם (שהם לא לב ליבו של רעיון המיזם שלכם) לספק מקצוען בתחום, ולתת לו לנהל את הפעילויות האלה עבורכם תוך כפיפות אליכם.

יצא לי להתקל בלא מעט יזמים אשר חוששים ממיקור חוץ לסטארטאפ. בואו אני אסביר לכם מעט על היתרונות במיקור חוץ. מלבד העובדה שאין צורך לדאוג לכל עובד לחוד (לשלם פנסיה, חופשים וכו'), אתם הופכים להיות הלקוחות של הספק שעמו שבחרתם לעבוד (זה כמו בחירה נכונה של עובד) – הוא יעשה הכל על מנת לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר עבורכם ושלא תבחרו לעבור למתחרים שלו. ובואו נדבר גלויות לרגע, האם אתם באמת זקוקים איש אונליין מרקטינג עם ניסיון של מספר שנים מועט שיעבוד אצלכם מ08:30 עד 17:00 חמש ימים בשבוע?   

דוגמאות לתחומים מקצועיים בתחום השיווק שכדאי להוציא לספק מקצועי (ומה לא)?

  1. SEO- קידום האתר שלכם בגוגל הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר לשיווק האתר שלכם בפלטפורמות האונליין. אתם מאוד רוצים שהאתר שלכם יופי בעמוד החיפוש בראשון בדפי התוצאות של גוגל. על מנת לקדם זאת אתם חייבים איש מקצוע מהתחום אשר חי אך ורק את העולם הזה.
  1. Video- סרטון תדמית לסטארטאפ שלכם מצריך גם הוא מומחה בתחום שיפיק לכם. מישהו שנושם את עולם היזמות וידע בצורה הטובה ביותר כיצד להסביר את מהות הסטארטאפ שלכם בסרטון של 2 דקות. רוב חברות הסטארטאפ לא נוטות להפיק סירטוני הסבר או ההדרכה לעיטים תכופות מידי – אז אם אתם חלק מהם כדאי לכם מאוד לאתר אחלה של חברה להפקת סרטונים ולרוץ איתה. (במסגרת הסושיאל מדיה לדוגמא כן ניתן להעלות סרטונים שהפקתם בעצמכם)
  1. PR- יחסי ציבור זה כל מה שאומרים על הסטארטאפ שלך. זהו כלי שמאפשר לכם באמצעות כלי התקשורת, מובילי דעה וכדומה להשפיע על קהל היעד שלך. על מנת שתשיגו את מיטב התוצאות מה-PR על ספק יחסי הציבור שלכם להכיר בצורה הטובה ביותר את קהל היעד שלך (כל המאפיינים שלהם, במה הם מאמינים ומה תחומי העניין שלהם). משרדי יחסי הציבור חייבים להיות המקצוענים שבתחומם לדעת כיצד להעביר את המסרים בדיון הציבורי ללא שימוש מאסיבי של פרסום ושיווק.
  1. Graphic Design- מעצבים גרפים הם בעלי ידע יותר טוב משלך בקשר לצורה שיש להציג את המסר של המיתוג של הסטארטאפ שלכם. עם זאת מעצב חייב להבין במיתוג מהסיבה הפשוטה שמיתוג נכון זה מה שימשוך את הלקוח שלך אליך. לכן, בחירה של מעצב גראפי היא קריטית וחשובה ביותר – כל הבנה לקויה או סטייה מהמיתוג הראשוני של הסטארטאפ שלך עלולה להוביל לכישלון.

ונעבור למה לא כדאי להוציא מהחברה –

Social Social Social- מאחר וכיום בשוק ובשוק הישראלי בפרט מעטים המשתמשים בתועלת האמיתית של הסושיאל (הפצת תכנים) ולא ניתן להעביר מסר של מוצר חדש בתחום חדש בפרסום ממומן. הטיפול בסושיאל חייב להיות יומיומי – עוד לא נתקלנו בחברה/ספק שעושה שירות מספיק מקצועי ואינטנסיבי כמו שתעשו זאת בעצמכם.

לסיכום, בחרו בקפידה מה להשאיר בגבול הסמכויות שלכם בחברה ומה להוציא החוצה. בכל בחירה שתעשו שיקלו את כל השיקולים הכלכליים והעסקיים לפני בחירת מיקור חוץ לסטארטאפ שלכם.

בהצלחה,

אנה חייפץ.

No Comments Yet.

Leave a comment